листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Odborot na direktori na DPT PELISTERKA AD SKOPJE objavi Javen povik za redovno godisno Sobranie na akcioneri za 29.06.2017 god.Povikot e objaven vo vesnikot VECER na 23.05.2017 god


Povik - Sobranie za 29 06 2017.doc

Објавено на: 25.05.2017 08:33:30
Документ БР.: DOC_10109-93/2017
Урнек: Јавен повик за собрание