листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за редовно годишно Собрание на акционери за 27.06.2017 година. Повикот е објавен на ден 25.05.2017 во весникот Нова Македонија.


POVIK ZA SOBRANIE 2017 god.doc

Објавено на: 25.05.2017 09:19:41
Документ БР.: DOC_10109-94/2017
Урнек: Јавен повик за собрание