листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Ве известуваме дека согласно Решението на Гувернерот на Народна банка на Република Македонија бр.17190 од  16.05.2017 година, издадена е предходна согласност за повторно именување на Станимир Станчев за Член на Управниот одбор на Централна кооперативна банка АД Скопје, за период од 4 (четири) години.

Објавено на: 25.05.2017 13:10:01
Документ БР.: DOC_12285-26/2017
Урнек: Измени во органи на управување