листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Цементарница Усје АД Скопје објавува

Јацен повик за одржување на Годишно собрание на акционери за ден 29.06.2017 година во 11,00 часот


Јавен повик - Годишно собрание на акционери 2017.docx

Објавено на: 25.05.2017 13:20:34
Документ БР.: DOC_10109-95/2017
Урнек: Јавен повик за собрание