листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани финансиски извештаи за 2016 година и Консолидирани ревидирани финансиски извештаи за 2016 година


T-1-2 Revidirani FI Fersped 2016.pdf
T-5-2 Revidirani konsolidirnai FI Grupa Fersped 2016.pdf

Објавено на: 25.05.2017 15:30:00
Документ БР.: DOC_12304-51/2017
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи