листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Ве известуваме дека БИМ а.д. Свети Николе со нарачателот СТРАБАГ АГ Подружница СТРАБАГ Скопје  има потпишано договор.

Предмет на договорот е полимеризација на битумен на нарачателот во количина од 1.300 тони, каде испорачател е БИМ а.д. Свети Николе.

Вредноста на договорот изнесува 11.915.800,00 денари.

 

30.05.2017 год.                                                                                                                                       БИМ а.д. Свети Николе

Објавено на: 30.05.2017 14:10:08
Документ БР.: DOC_10191-259/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации