листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Стопанска Банка АД Скопје ги објавува следните одлуки од 41-та Седница на Собранието на акционери, одржана на 30.05.2017 година:


tocka 10. Godisen izvestaj za rabotenjeto na Nadzoren odbor za 2016F.pdf
tocka 6. Godisen izvestaj na SB za 2016.pdf

Објавено на: 30.05.2017 14:27:21
Документ БР.: DOC_12283-76/2017
Урнек: Други одлуки од собрание