листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Стопанска Банка АД Скопје ги објавува следните одлуки од 41-та Седница на Собранието на акционери одржана на 30.05.2017 година:


tocka 8. Odluka za dividenda za 2016.pdf
tocka 9. Odluka za dividenda na prioritetni akcii 2016.pdf

Објавено на: 30.05.2017 14:26:47
Документ БР.: DOC_10187-19/2017
Урнек: Дивиденден Календар