листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Стопанска Банка АД Скопје ја објавува Одлуката за распределба на добивката за 2016 година, донесена на 41-та Седница на Собранието на акционери, одржана на 30.05.2017 година:


tocka 7. Odluka za raspredelba na dobivka za 2016.pdf

Објавено на: 30.05.2017 14:26:32
Документ БР.: DOC_12287-29/2017
Урнек: Распределба на добивка