листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ги објавува одлуките кои беа усвоени на Годишното Акционерско Собрание одржано на 31/05/2017 и потпишани од претседавачот на Собранието :


Одлуки од Собрание на акционери 2017.pdf

Објавено на: 01.06.2017 15:24:36
Документ БР.: DOC_12283-84/2017
Урнек: Други одлуки од собрание