листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Почитувани,

Во прилог може да го видите јавниот повик за Акционерското Собрание на АД иДевелоп Скопје, кое што ќе се одржи на 06.07.2017 во 9.00 часот во просториите на друштвото.

 


Javen Povik 2017.pdf

Објавено на: 08.06.2017 13:10:00
Документ БР.: DOC_10109-105/2017
Урнек: Јавен повик за собрание