листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска Банка АД Скопје го објавува следното соопштение до акционерите:


Izvestuvanje za isplata na dividenda za obicni i prioritetni akcii 2016.pdf

Објавено на: 08.06.2017 09:45:00
Документ БР.: DOC_10191-273/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации