листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 39 точка 5 од Правилата за котација, а во врска со Собранието на акционери на Скопски пазар АД Скопје на ден 16.06.2017 година објавуваме:


1. Барање на акционери во врска со Собрание на акционери на ден 16.06.2017.pdf
2. Одлука од Управен одбор по барање на акционери.pdf
3. Информација за извршена објава.pdf

Објавено на: 08.06.2017 15:25:12
Документ БР.: DOC_10191-274/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации