листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно член 39 точка 5 од Правилата за котација објавуваме дел од целосниот материјал за Собрание на акционери на Скопски пазар АД Скопје на ден 16.06.2017 година, а во врска со Повикот за собранието на акционерите


Del_od_celosen_materijal_za_sobranie_na_den_16-06-2017.pdf

Објавено на: 08.06.2017 15:11:20
Документ БР.: DOC_13285-80/2017
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери