листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки од Собрание на Фабрика Карпош ад Скопје


Odluka za Ovlasten Revizor za 2017.doc
Предлог одлука за НО одобрување 2016.doc
Одлука за одобрување на работата на членовите на Управен Одбор 2017.doc
Одлука за усвојување на годишна сметка за 2016 година.doc

Објавено на: 12.06.2017 15:08:12
Документ БР.: DOC_12283-93/2017
Урнек: Други одлуки од собрание