листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Македонски Телеком АД Скопје ја објавува Одлуката за избор на Извршен член на Одборот на директори во функција на Главен оперативен директор на Друштвото донесена на редовниот состанок на Одборот на директори одржан на 14.06.2017 година.


MKT OD Odluka 38-2017_Izbor na Izvrsen clen na OD vo funkcija na GOD.pdf

Објавено на: 15.06.2017 09:48:41
Документ БР.: DOC_12285-36/2017
Урнек: Измени во органи на управување