листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

.


Одлука за плаќање на дивиденда по Годишната сметка на ОИЛКО за 2016 година.pdf

Објавено на: 16.06.2017 08:29:07
Документ БР.: DOC_10187-21/2017
Урнек: Дивиденден Календар