листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

   ИЗВРШЕНО ОТКУП НА СОПСТВЕНИ АКЦИИ

Друштвото Нова Стоковна Куќа АД Струмица на ден 13.06.2017 год. и на ден 14.06.2017 год. изврши откуп на сопствени акции согласно одлуката донесена на акционерското собрание на ден 08.06.2017 год. , се откупија вкупно 83 акции или 6.65%.

Објавено на: 16.06.2017 13:21:19
Документ БР.: DOC_12291-21/2017
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции