листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно член 39 точка 7 и 8 Скопски пазар Ад Скопје ги објавува следните Одлуки донесени на Собрание на акционери одржано на ден 16.06.2017:


Doneseni odluki na Sobranie na den 16.06.2017.pdf

Објавено на: 16.06.2017 15:15:53
Документ БР.: DOC_12283-102/2017
Урнек: Други одлуки од собрание