листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Согласно член 39 став 7 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје ја објавува донесената Одлука за распределба на чистата добивка за 2016 година донесена на Собрание на акционери на ден 16.06.2017 година:


Odluka za raspredelba na cistata dobivka za 2016.pdf

Објавено на: 16.06.2017 15:15:49
Документ БР.: DOC_12287-37/2017
Урнек: Распределба на добивка