листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

ОДЛУКА

за исплата на дивиденда на Друштвото за 2016 и утврдување на дивиденден календар


одлука за исплата дивиденда и утврдивање на дивиденден календар.jpg

Објавено на: 20.06.2017 13:24:33
Документ БР.: DOC_10187-23/2017
Урнек: Дивиденден Календар