листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Ве известуваме дека Годишното собрание на А.Д. ГТЦ кое требаше да се одржи денес 20.06.2017 година, поради немање кворум, согласно член 393 од ЗТД се презакажува за 30.06.2017 година во 12,00 часот.


Oglas PREZAKAZUVANJE godisno sobranie. 2017doc.doc

Објавено на: 20.06.2017 13:25:33
Документ БР.: DOC_10109-110/2017
Урнек: Јавен повик за собрание