листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Консолидиран ревидиран финансиски извештај на Група Современ дом АД за 2016 година


Консолидирани финансиски извештаи со извештај на независен ревизор- ГРУПА СОВРЕМЕН ДОМ АД Прилеп.pdf

Објавено на: 20.06.2017 14:57:54
Документ БР.: DOC_12304-85/2017
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи