листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ОКТА АД-Скопје објавува информација за исплата на дивиденда за 2016 година.


Соопштение за исплата на дивиденда.docx

Објавено на: 21.06.2017 14:04:46
Документ БР.: DOC_10191-281/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации