листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани финансиски извештаи за 2016 год.


Nacrt revidiriani izvestai Makoteks AD Skopje 2016.pdf
МАКОТЕКС - Годишен извештај за 2016.pdf

Објавено на: 23.06.2017 13:10:00
Документ БР.: DOC_12304-88/2017
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи