листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известување до акционерите на "Македонијатурист" АД Скопје за достава на трансакциски сметки


Известување за достава на трансакциски сметки-28.06.2017 г..pdf

Објавено на: 28.06.2017 13:10:00
Документ БР.: DOC_10191-287/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации