листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Макпромет АД Штип, објавува Повик за свикување на собрание на акционери  кое ке се одржи на 28.07.2017 година


Povik za sobranie Makpromet juni 2017 za 2016.doc

Објавено на: 28.06.2017 14:47:16
Документ БР.: DOC_10109-112/2017
Урнек: Јавен повик за собрание