листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Акционерите на Цементарница Усје на ден  29.06.2017 година на Годишното собрание  донесоа Одлука за измена на статутот


Одлука за измена на Статутот.docx

Објавено на: 29.06.2017 14:34:47
Документ БР.: DOC_12283-122/2017
Урнек: Други одлуки од собрание