листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Акционерите на Годишното Собрание одржано на ден 29.06.2017 година донесоа Одлука со која го одбрија извештајот за работењето на Службата за внатрешна ревизија


Одлука за разгледување и одобрување на Извештајот на Службата за внатрешна ревизија.docx
Извештај од годишната ревизија за 2016 Усје ВР.pdf

Објавено на: 29.06.2017 14:36:20
Документ БР.: DOC_12283-123/2017
Урнек: Други одлуки од собрание