листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Sobranieto na akcioneri na DPT PELISTERKA AD Skopje na Godisnoto Sobranie odrzano na 29.06.2017 g donese odluki


Odluka za ZS 2015 -29.06.2017- точка 1.doc
Odluka za OD 2016 -29.06.2017- точка 3.doc
Odluka za REVIZOR -29.06.2017- точка 4.doc

Објавено на: 30.06.2017 09:14:08
Документ БР.: DOC_12283-127/2017
Урнек: Други одлуки од собрание