листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Sobranieto na akcioneri na Pelisterka AD Skopje na 29.06.2017 god.donese odluka za raspredelba na dobivkata od godisnata smetka za 2016


Odl za rasp. dobiv 2016 -29.06.2017- точка 2.doc

Објавено на: 30.06.2017 09:49:03
Документ БР.: DOC_12287-42/2017
Урнек: Распределба на добивка