листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Одлики за откуп/продажба на сопствени акции


Одлука за стекнување со сопствени акции.pdf
Одлука за продажба на сопствени акции.pdf

Објавено на: 07.07.2017 15:24:25
Документ БР.: DOC_12291-23/2017
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции