листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Во однос на еволуцијата на цената на акциите на АрцелорМиттал (ЦРМ) Скопје во последните денови, изјавуваме дека немаме материјални информации кои не се од јавен карактер и кои можат да го објаснат неодамнешниот развој на цената на акциите на на АрцелорМиттал (ЦРМ) Скопје. Затоа не можеме да коментираме

Објавено на: 20.07.2017 09:18:48
Документ БР.: DOC_10191-315/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации