листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Во врска со добиениот допис бр.03-955/1 од 24.07.2017 година од Македонска берза на хартии од вредност, Ве известуваме дека немаме за објавување известување бидејќи немаме сознанија за постоење на одредени ценовно чувствителни информации кои би можеле да имаат влијание врз порастот на цената на акциите издадени од РЖ УСЛУГИ АД Скопје

 

Објавено на: 25.07.2017 08:57:37
Документ БР.: DOC_10191-320/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации