листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Макпромет АД Штип објавува Одлуки од Собрание на акционери одржано на ден 28.07.2017 година


Odluki Sobranie na akcioneri 28.07.2017 godina.pdf

Објавено на: 31.07.2017 09:02:57
Документ БР.: DOC_12283-135/2017
Урнек: Други одлуки од собрание