листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Почитувани,

Во прилог Ви ја доставуваме донесената одлука на одржаната седница на Собрание на 09.08.2017г.  за избор на овластен ревизор на Друштвото за 2017година бр.0201-2226/3 од 09.08.2017г.


Od. izbor Revizor-2017 doc.doc

Објавено на: 10.08.2017 08:37:50
Документ БР.: DOC_12283-138/2017
Урнек: Други одлуки од собрание