листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Мермерен Комбинат АД Прилеп објавува дека шест месечните финансиски извешаи ќе бидат објавени во петок 11 Август 2017 во 16.00 часот, наместо на 28 Август 2017 како што беше првично објавено.

Објавено на: 10.08.2017 15:45:01
Документ БР.: DOC_10191-351/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации