листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:
Стопанска банка АД Скопје ја објавува следната информација за измена на орган на управување: “Со Решение бр. 26519, Гувернерот на Народна Банка на Република Македонија издаде претходна согласност на г-дин Димитриос Христопулос за член на Надзорниот одбор на Стопанска банка АД – Скопје, со мандат од 4 (четири) години.„
Објавено на: 18.08.2017 08:21:21
Документ БР.: DOC_12285-52/2017
Урнек: Измени во органи на управување