листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:
 

   ИЗВРШЕНО ОТКУП НА СОПСТВЕНИ АКЦИИ

Друштвото Нова Стоковна Куќа АД Струмица на ден 14.08.2017 год. изврши откуп на 10 сопствени акции согласно одлуката донесена на акционерското собрание на ден 08.06.2017 год. , се откупија вкупно 96 акции или 7.68%.

Објавено на: 21.08.2017 13:58:02
Документ БР.: DOC_12291-24/2017
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции