листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно одлуките усвоени на Годишното собрание на акционери на НЛБ Банка АД Скопје одржано на 11.05.2017 година, за повторно именување на членовите на Надзорниот одбор на Банката (објавени на SeiNet на 11.05.2017 година), известуваме дека на 23.08.2017 година НЛБ Банка АД Скопје доби Решенија за претходна согласност од Гувернерот на НБРМ за повторно именување на Блаж Бродњак, Марјета Звер Цанкар, Петер Зелен, Винценц Јаминк, Абдулменаф Беџети и Борислав Атанасовски за членови на Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје.

Објавено на: 23.08.2017 15:46:48
Документ БР.: DOC_12285-53/2017
Урнек: Измени во органи на управување