листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Во прилог Ви доставуваме Одлуки од вонредното Собрание на акционери на А.Д. „Тајмиште“-Кичево


1.Odluka za otpovikuvanje na eden od izvrsnite clenovi na OD.PDF
2.Odluka za izbor na neizvrsen clen na OD.PDF
3.Odluka za izmena na Statutot.PDF

Објавено на: 29.08.2017 08:57:12
Документ БР.: DOC_12283-143/2017
Урнек: Други одлуки од собрание