листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Корегирана одлука донесена на Собрание на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп одржано на 25.08.2017г.(техничка грешка)


25.08.2017 ODLUKA za odobruvawe na God.izvestaj za rab.na TKP za2016g.doc

Објавено на: 29.08.2017 13:20:50
Документ БР.: DOC_12283-145/2017
Урнек: Други одлуки од собрание