листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Неревидираните, неконсолидирани финансиски извештаи за периодот 01.01-30.06.2017 година, како и Коментарот за остварените финансиски резултати на Централна кооперативна банка А.Д. Скопје, ќе бидат објавени на официјалниот сајт на Македонската берза во Четврток на 31.08.2017 година

Објавено на: 30.08.2017 09:53:24
Документ БР.: DOC_10191-381/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации