листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Известуваме дека одборт на директори на ОКТА АД-Скопје на својот 161ви редовен состанок одржан на 12.09.2017 одлучи за следното:

       Г-дин Гривас Ефстатхиос е избран за претседател на одборот на директори на ОКТА АД-Скопје и вршител на должност член на одборот на директори, како замена

     на  г-дин Николаос Скандалис по неговата оставка.

 

Назначувањето на новиот член на одборот на директори ќе биде потврдено на првото наредно Собрание на акционерите на ОКТА АД-Скопје.

Објавено на: 13.09.2017 09:25:00
Документ БР.: DOC_10191-403/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации