листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:


ОКТА АД-Скопје известува дека новоизбраниот вршител на должност Член и Претседател на Одборот на директори на ОКТА АД-Скопје, г-динот Гривас Ефстатхиос е назначен како замена на г-динот Евангелос Странис, а не на г-динот Николаос Скандалис, како што беше наведено во претходното соопштение.

Објавено на: 15.09.2017 13:49:32
Документ БР.: DOC_10191-406/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации