листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Соопштение до акционерите на Македонски Телеком АД – Скопје со право на дивиденда за 2016 година.


Soopstenie za akcioneri_sep 2017_ MK.pdf

Објавено на: 18.09.2017 15:50:55
Документ БР.: DOC_10191-409/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации