листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 158 од Законот за хартии од вредност НЛБ Банка АД Скопје објавува дека на 19.09.2017 година Банката склучи Договор за продажба на имот стекнат врз основа на ненаплатени побарувања од СКОПСКИ САЕМ ДООЕЛ Скопје и САЕМ ИНВЕСТ ДОО Скопје, по цена во износ од 6.480.000,00 евра, без даноци и давачки.

Објавено на: 19.09.2017 15:34:58
Документ БР.: DOC_10191-411/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации