листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од вонредно акцинерско собрание 26/09/2017 год.

Предлог одлуката за издавање на корпоративна обврзница не се усвои.


Odluki Acionersko Sobranie 26.09.2017.pdf

Објавено на: 26.09.2017 14:03:00
Документ БР.: DOC_12283-149/2017
Урнек: Други одлуки од собрание