листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одборот на директори на Македонски Телеком АД – Скопје, на својот редовен состанок одржан на 28.09.2017 година, го одобри продолжувањето на изборот на г-дин Назим Буши за Извршен член на Одборот на директори во функција на Главен оперативен директор на Друштвото, почнувајќи од 1 октомври 2017 година до негово отповикувањe.

Објавено на: 29.09.2017 09:45:00
Документ БР.: DOC_12285-56/2017
Урнек: Измени во органи на управување