листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Дополнување на Предлог Одлуката за отповикување и избор на членови на Одборот на директори на Македонски Телеком АД- Скопје за Собранието на акционери кое ќе се одржи на ден 13.10.2017 година.


1.0_MKT SA Predlog Odluka_Otpovikuvanje i izbor na clenovi na OD_DOPOLNETA.pdf
1.8_Predlog Kamenimost za izbor na clenovi na MKT OD.pdf
1.9_CV Klaus M. Stajnmaurer_MK.pdf
1.10_CV Istvan Devenyi_MK.pdf
1.11_Ostavka_S.Krogmann.pdf
1.12_Ostavka_M.Frank.pdf

Објавено на: 05.10.2017 13:18:59
Документ БР.: DOC_13285-103/2017
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери